Upravit stránku

Vznik klubu

Určitě se ptáte, co ta HAGA vlastně znamená? Pojďme si to trochu objasnit.

Základem všeho byla parta kamarádů, kteří společně vyrostli na pardubickém sídlišti Cihelna. Jako malí kluci jsme se každý den scházeli venku na hřišti a hráli všechny možné sporty. Postupem času se každý z nás začal věnovat více "svému" sportu a naše společné aktivity šly trochu stranou.

V roce 2014 ale nastal zlom. Cítili jsme se, že nás naše prioritní sporty již tolik nenaplňují a začali jsme vymýšlet, kde bychom mohli obnovit naši starou partu. Zvolili jsme florbal, jelikož nás bavil a taky jsme věděli, že se v něm úplně neztratíme.
Nově vznikající klub jsme nazvali HAGA Pardubice. Slovo HAGA je složenina z příjmení a jména manželky jednoho z nás, která nám od začátku fandila a byla velkou oporou na jednom z prvních turnajů, kterého jsme se jako tým zúčastnili (a také ho vyhráli :)). Vyřešili jsme veškeré papírování a 27.6.2014 oficiálně vznikl klub.

Od počátku se vedle florbalu věnujeme také pořádání různých amatérských sportovních turnajů, díky kterým neustále poznáváme neskutečný počet skvělých lidí. Máme za sebou turnaje v badmintonu, míčových vícebojích, šestkovém a plážovém volejbalu. Snažíme se stále vymýšlet nové modifikace, aby nás to všechny stále bavilo. Pro představu, jak to na našich akcích vypadá, mrkněte na naší fotogalerii (Facebook).

Florbalové oddíly

Samotný florbalový oddíl má v současnosti 3 týmy mužů, 1 tým žen a 2 dětské kategorie (dorostenci a mladší žáci). Celkový počet aktivních členů se pohybuje kolem 90.

Muži A hrají Regionální ligu (nejvyšší soutěž ve "starých" Východních Čechách), kde se v loňské nováčkovské sezóně umístili na 5. místě. Aktuální informace naleznete na stránce týmu.

Muži B se díky povedené loňské sezóně posunuli do Pardubické ligy. Béčko je složeno z matadorů, kteří povětšinou florbal hrají od mala. Jak se jim bude dařit ve vyšší soutěži sledujte zde.

Muži C v loňské sezóně dosáhli celkem překvapivě na moc hezké 5. místo. Letos se očekává boj o vyšší příčky. Vše můžete sledovat na jejich profilu.

HAGA Ladies vznikly teprve letos, ale jejich činnost vzbudila u široké veřejnosti ohromný zájem. Převážná většina našich dam v loňské sezóně držela florbalovou hůl poprvé v životě, ale i tak dokázaly v závěru sezóny "urvat" tolik toužené vítězství. Holky dokázaly vytvořit správný tým a jejich letošní výsledku můžete sledovat zde.

Tým Dorostenců působí druhou sezónu, kdy kluci přešli z kategorie Starších žáků. Letos je čeká 3. liga dorostenců a všichni se nemůžeme dočkat, jak se jim v ní bude dařit. Jejich profil najdete zde.

Tým Mladších žáků je naším nejnovějším a nejmladším týmem. Kluci vstupují do jejich první sezóny v oficiální soutěži. V této kategorii výsledky nejsou důležité, proto doufáme, že se florbalem budou hlavně bavit a budou se společně s ostatními vrstevníky zlepšovat. Více informací najdete zde.

Neustále přibíráme nové členy

Vedle našich všech aktivit probíhá stálý nábor nových hráčů do všech týmů. Našim cílem je vytvořit postupně plnohodnotný ženský florbalový oddíl, který se bude moci účastnit celostátních soutěží. Hledáme proto dívky nejmenších kategorií, které mají rády sport, zábavu a chtějí poznat nové kamarády/ky. Pro chlapce nabízíme zázemí menšího oddílu, kde budou vyrůstat v jedé partě s dívkami, budou se všestranně rozvíjet a časem se rozhodnou, zda budou pokračovat v našich mužských týmech nebo budou chtít zkusit vyšší soutěže v nějakém oddílu v okolí.

Nemusíte být ale jen hráči, abyste se k nám mohli přidat. Hledáme také trenéry, kteří se budou o naše prcky starat a  kterým pomůžeme se neustále vzdělávat, pokud o to bude zájem. V neposlední řadě nabízíme možnost stát se rozhodčím, která skýtá i formu menšího přivýdělku.

VÍCE O VŠECH NÁBORECH NAJDETE ZDE.


Napiš nám

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Nahoru