Upravit stránku

Všechny mužské týmy v akci - to je asi nejvýstižnější popis uplynulé soboty 10.3., kdy na turnaje vyrazilo Áčko, Béčko i Céčko. Zatímco týmy A a C nemusely nijak daleko - oba hrály v Pardubicích - Béčko pro body vyrazilo do Přelouče. Tato sobota se tak stala zkouškou vedoucích týmů, jak dokáží svá družstva zorganizovat i ve chvíli, kdy se nemohou spoléhat na posily z ostatních týmů.
Pojďme se podívat, jak se týmům vedlo.

Áčko nastoupilo do turnaje v rámci již 18. kola Regionální ligy v pardubické
JABLOTRON aréně. Čekali je zde soupeři TJ Sokol Dvůr Králové nLFBC LETOHRAD Orel Orlice
Do prvního utkání proti Sokolu ze Dvora Králové nastupovali kluci sebejistě a hned od začátku se rozhodli převzít zápas do svých rukou. To se povedlo po pěti minutách, kdy HAGA vstřelila první gól. Po minutě svůj záměr potvrdili střelou další branky a sebejistě se ujali vedení, soupeř se do konce první třetiny nevzmohl na žádný odpor.
Druhá třetina začala v podobném tempu a jednoznačně patřila bratrům Březinovým, kteří v této třetině ukázali, jak dokáží být sehraní, zřejmě i díky tomu, že ovládají i klasickou hokejku, ne jen florbalku. V poslední třetině se povedlo soupeři dostat se na naší polovinu hřiště a možná i díky pozvolnějšímu tempu, které kluci v sebejistém vedení nasadili, vstřelili několik branek, konečné skóre 8:4 se jim však již nepovedlo zvrátit, takže si kluci odvážejí zasloužené 3 body.

Druhý zápas proti Letohradu byl o poznání vyrovnanější, a i když se i tentokrát povedlo našim vstřelit první branku, na soupeři bylo znát, že se bodů nevzdá bez boje. Po druhé třetině bylo skóre stále vyrovnané 1:1.
Do poslední třetiny vlétli kluci naplno a povedlo se jim na chvilku urvat vedení vstřelením dvou gólů rychle za sebou. Poté ale soupeř využil své přesilovky, skóre srovnal a s nově nalezenou sebejistotou přetlačil naší obranu ještě dvakrát. Konečný výsledek je tedy 5:3 ve prospěch Letohradu.

Velmi těžký turnaj čekal Béčko v Přelouči. Kluci vyrazili v sestavě pouze 6ti hráčů plus brankář a jako soupeři je čekaly týmy FTC Vysoké Mýto B a domácí Orel Přelouč B
Dá se říct, že první třetinu prvního utkání naši kluci zvládli bravurně a i přesto, že to byla přestřelka na obě brány, kluci vedli 1:3. Svůj gól do statistik si připsal i Michal Vraný, kterého potkáváme pravidelně v gólmanské výstroji, ale jak předvedl v sobotu, když je potřeba, je velmi platný i na klasickém postu útočníka. Do druhé třetiny utkání však kluci nastoupili vyloženě špatnou nohou, jinak se nedá popsat obrat, který nastal. Hráči Vysokého Mýta načerpali o přestávce značnou dávku přesnosti a do naší branky jim góly padaly s každou střelou.
I přesto, že se kluci snažili zápas v poslední třetině otočit a padlo několik dalších pěkných střel do soupeřovi brány, síly našim bez pořádného střídání docházely rychle. Konečné skóre se zastavilo na těsných 10:8 pro Vysoké Mýto.

Ani druhý zápas proti "papírově" slabšímu soupeři se nepovedl podle představ. Z pohledu našich kluků se jednalo o sbírání posledních sil, kterých opravdu nebylo nazbyt. Celkově se zdálo, že někteří naši hráči přešli do úsporného režimu, a aby si alespoň na dvě minuty oddychli, poseděli si na trestné lavici. Tato taktika však moc nenahrávala zbývajícím spoluhráčům, kteří se v oslabení snažili bránit zuby nehty. Soupeř trestal každou herní nepozornost gólem do naší branky.
Ve třetí třetině se povedlo vstřelit alespoň jeden záchranný gól, novopečenému tatínkovi sestavy Mírovi Zajíčkovi, takže alespoň jeden pozitivní bod si do statistik kluci zapíšou. Konečné skóre je tedy čistých 1:9 pro domácí Přelouč.
Nicméně smekáme před kluky za projevenou bojovnost v poslední třetině, kdy hráli, díky trestu pro Lukáše Sládečka, 10 minut bez střídání.

Céčko se pak na domácí půdě v hale na Dukle předvedlo v plné parádě. Na turnaj měli hostující týmy FBC LETOHRAD Orel Orlice B a Marilan Pardubice a v obou zápasech kluci nenechali nikoho na pochybách, kdo je tady doma.  Za silné podpory asistentů na stolku se pustili do prvního utkání proti Letohradu a jediné co jim mohlo bránit v dobrém výsledku, byla drobná rozespalost některých hráčů v prvním ranním utkání. Ta je ovšem brzo opustila, kluci si tak připisují body za konečné skóre 3:5.
Podobný výsledek si odnášejí i ze druhého zápasu, který se nesl v poklidnějším duchu, pardubický soupeř Marilan překonal naší obranu pouze dvakrát. Nezbývá než dodat, že domácí půda klukům svědčí, jelikož si z turnaje odnášení všech 6 bodů, které je v tabulce posouvají na krásné 4. místo průběžného pořadí.
Do konce sezóny kluky čekají pouze dva turnaje a oba se budou hrát v Pardubicích, takže doufáme, že všichni přijdete kluky podpořit a vytvořit skvělou atmosféru.