Upravit stránku

Někdo slaví advent, někdo hraje florbal! I tak by se dal shrnout uplynulý víkend z pohledu našeho klubu. Máme totiž za sebou další víkend, který byl nabitý turnaji, soutěžemi, nadšením, zápalem, ale bohužel i zklamáním z prohraných utkání.
O další body v mužských kategoriích bojovalo v sobotu Béčko a v neděli Céčko, nezaháleli však dorostenci, ani mladší žáci, kteří za sebou mají opravdu náročný víkend, protože hráli oba dva dny.

Nejprve se podíváme na mladší žáky. Ti se v sobotu 2.12. zúčastnili Východočeské ligy DDM, ve které si mohli zkusit zahrát systémem 5+1. Na rozdíl od Pardubické ligy mladších žáků, se v této soutěži počítají výsledky a po 9 letech fungování ligy, již můžeme říct, že tato soutěž má své favority i outsidery.
Jedním z těchto favoritů je i tým Kroužky.cz, který nás pravidelně porážel rozdílem třídy. Tentokrát se ale povedlo mladším žákům vybojovat velmi dobrý výsledek 0:2 ve prospěch soupeře. Stejným výsledkem skončil i velmi vyrovnaný zápas proti Dolním Ředicím, který byl ale mnohem vyrovnanější a našim mladším žákům chybělo jen štěstí v zakončení. To jim ale nechybělo v třetím a posledním zápase, kdy nováčka soupeře porazili 9:0.

V neděli pak na mladší žáky čekalo pořádání klasického svazového turnaje v rámci Pardubické ligy mladších žáků. Zde jsme se již vrátili do systému 3+1 bez počítání výsledků. Utkali jsme se na něm v tomto pořadí s týmy FbK TJ Svitavy, FBC Peaksport Litomyšl a DDM Holice.
Všem našim soupeřům v obou dnech děkujeme za férovou hru a sportovní výkony.

Dorostenci, stejně jako mladší žáci, zahajovali v rámci Východočeské ligy DDM. Po dlouhotrvající sérii porážek si v prvním zápase zpravili chuť, když poměrem 10:0 porazili Piráty Chrudim. Ve druhém zápase, především kvůli děravé obraně, nestačili na Dolní Ředice a prohráli s nimi v poměru 1:4. Poslední zápas odehráli proti týmu SPV Pardubice. V tomto utkání se výsledek neustále přeléval ze strany na stranu a nakonec se oba soupeři rozešli smírně, když na konci zápasu na tabuli svítilo skóre 2:2.

V neděli pak dorostenci cestovali do Přelouče odehrát další kolo v rámci 3. ligy dorostu. V prvním ze 2 utkání narazili, letos již podruhé, na tým 1. FBC Polička. V tomto zápase se nejprve dostali do vedení 1:0, aby následně soupeř otočil a utekl do dvougólového trháku. Hned z kraje třetí třetiny ovšem dokázali naši dorostenci srovnat. Polička ovšem velmi rychle odpověděla a opět šla do vedení 4:3. Poslední branku utkání se ale naštěstí povedlo vstřelit našim chlapcům, když v čase 40:02 Vojtěch Kareš opět stav vyrovnal. Do konce utkání již pak žádný gól nepadl a dorostenci tak brali bod.
Druhé utkání proti domácímu týmu Orel Přelouč bylo velmi podobné s tím rozdílem, že ještě 10 minut před koncem HAGA vedla 3:1. Nakonec ale přišlo tradiční ukončování zápasů, na které si snad naši dorostenci mohou nechat zapsat patent. Vyrovnávací branku totiž obdrželi 3 minuty před koncem, gól na 4:3 z pohledu Přelouče pak dokonce 17 vteřin před koncem. Dorostenci tak opět ukázali všem v hale přesně to, co je trápí celou sezonu, že když se chce, tak lze prohrát cokoliv – celkově polovinu svých utkání totiž letos naši borci prohráli v posledních 5 minutách s tím, že do té doby vedli alespoň o branku.
Díky tomuto údělu dorostenci spočívají na posledním místě tabulky průběžného bodování, kterou vede tým  FBK Kobra Tatran Hostinné. I přesto však nevěšíme hlavy a s nadšením vyhlížíme další turnaje, polovina sezóny je ještě před námi! Sledujte týmové stránky dorostu, pro informace o dalších turnajích.

1. FBC Polička dorostenci 4:4 HAGA Pardubice
HAGA Pardubice 3:4 Orel Přelouč

Kanadské bodování:

V krátkosti se po pojďme podívat ještě na zápasy, které se odehrály v dospělých kategoriích. Muži Béčko i Céčko hráli skoro na domácí půdě, a to v pardubické JABLOTRON Aréně. Jak oba turnaje probíhaly a krátké shrnutí za oba týmy na následujících řádcích.

HAGA PARDUBICE B 8 : 1 JISKRA HEŘMANŮV MĚSTEC - ONLINE

Soupeř, který kromě zahajovací sestavy přivezl do Pardubic pouze další dva střídající hráče dokázal ukolébat svým počátečním pohybem celou hru HAGY. Šok přišel v sedmé minutě, kdy soupeř využil zaváhání a dostal se do vedení. Od druhé třetiny se ale slova ujal útok Pardubic. Ondřej Březina dokonce zaznamenal hattrick. Konečný výsledek 8:1 byl pozitivem ve statistikách pro Jaroslava Wohlhofnera, který se po zápase mohl chlubit s 1+5 v kanadském bodování. Tři branky od obránců, také naznačují i zlepšení střelby obranných řad. Po zápase panovala zasloužená spokojenost.

HAGA PARDUBICE 0 : 5 SOKOL SLOVAN PARDUBICE - ONLINE

Téměř celý zápas se odehrával v tempu Slovanu. Obdržení branky již v první minutě našemu týmu také moc nepomohlo. Záznamy střel na branku po první třetině mluví za vše (3:12 v náš neprospěch). Posílený Slovan dominoval v obranné hře a i přes několik našich vyložených šancí se nepodařilo skórovat a ani esteticky tak poopravit nevlídný výsledek. Rozdíl ve skóre se neustále zvyšoval a soupeř tak hrál ve větší a větší pohodě. Náš výkon nezanechal kdoví jak dobrý dojem ani u přihlížející. Nezbývá než zvýšit intenzitu tréninků.

Tým HAGA Muži B po tomto turnaji zůstává na 6. místě v tabulce, s 8 body.

HAGA Pardubice C 3:6 FBC PEAKSPORT LITOMYŠL B

I přesto že se tým z Litomyšle nachází na předních příčkách tabulky, šli kluci do zápasu s velkým odhodláním nepolevit. Celkově se dá zápas hodnotit jako vyrovnaný, ale bohužel díky dvěma přesilovým hrám soupeře, při kterých jsme dostali dva góly, jsme ztratili výhodu a nedokázali již zápas otočit.

Klub SPV Pardubice 3:6 HAGA Pardubice C

Během druhého zápasu již bylo vidět, že mají kluci herně oproti soupeři navrch.  V první třetině se soupeř dokázal ozvat střelbou z brejku, čímž kluky párkrát zaskočil, jinak byl však zápas plně v rukách HAGA týmu. Jediná škoda je, že se herní převaha neprojevila v konečném počtu vstřelených branek, aby měli kluci lepší skóre do tabulky.

Celkově se tak po turnaji s jednou výhrou a jednou prohrou posouvají na průběžné 5. místo tabulky, sledujte jejich postup na stránkách týmu