Upravit stránku

O výsledcích turnaje Ladies z 25.2. jsme vás již informovali ve včerejším článku. Poslední únorový víkend byl však ve znamení více turnajů, soubojů a emocí, pojďme se na ně tedy podívat.

V sobotu 24. nastoupil do turnaje náš dorost, který naštěstí nemusel jet za hrou daleko. Turnaj se konal v pardubické JABLOTRON Aréně. Jako první se dorostenci utkali s celkem Orel Přelouč, který je v tabulce našemu celku nejblíže, takže zápas sliboval vyrovnanou bitvu. A jak se očekávalo, tak se také stalo, zápas byl velmi vyrovnaný a naši kluci se snažili vybojovat výhru do poslední minuty. I přesto, že soupeř v první třetině nasadil tempo a do šatny odcházel s převahou 4:7, naši nezaváhali ani na chvilku a do druhé třetiny se pustili naplno, takže se jim nepříznivé skóre povedlo stáhnout na rozdíl pouze jedné branky. Nervy drásající byla poslední třetina, ve které naši kluci dotahovali skóre ze všech sil a ještě minutu před koncem měli naději na dohranou remízu. Bohužel půl minuty před koncem zápasu padl do naší branky rozhodující gól, konečné skoré se tedy zastavilo na čísle 12:13 pro Přelouč.
I do druhého zápasu jsme nastoupili proti celku, který letos nepatří mezi favority tabulky, 1. FBC Polička dorostenci, takže i zde svítala naděje spravit si náladu po prvním utkání. Kluci doslova vlétli na palubovku a během první třetiny si získali vedení a přehled nad zápasem. Ten jim bohužel do další třetiny nevydržel, naopak soupeř se dostal do střelecké nálady a hravě náš náskok překonal. V poslední třetině se již pouze povedlo klukům snížit na rozdíl jednoho gólu, ale ani přes nepřestávající tlak, se vyrovnávací branka vstřelit nepovedla, konečné skóre zápasu 6:5 pro Poličku.
Škoda turnaje s vyrovnanými soupeři, ze kterého jsme odešli bez bodu, i přestože alespoň remíza byla na dosah.

Další zápasy se odehráli až v neděli 25. Jako první se podívejme na naše Áčko, které se představilo v rámci 15.kola Regionální ligy mužů na palubovce nově opravené sportovní haly v České Třebové.
V prvním utkání se střetli s celkem TJ Sokol Jaroměř BEE & VETs B. Po úvodních minutách seznamování se s herním projevem soupeře a jeho úvodní brance v 9.minutě naše hodně motivované mužstvo zařadilo na vyšší rychlostní stupeň a začalo zodpovědněji bránit.
Na začátku druhé třetiny pak konečně kluci prolomili gólovou impotenci, a to díky skvěle vstřelenému gólu Lukáše Samka z nepříznivého úhlu, odrazem od gólmana. Celá lavička HAGY radostně zařvala, až se všichni báli o statiku nosných prvků sportoviště. Ve třetí třetině kluci po neuznané brance, z důvodu postavení průbojného Ondřeje Pátka v jaroměřském brankovišti, dovolili soupeři trochu srovnat krok. Nicméně zásadně proti srovnání skóre na výsledkové tabuli, byl Láďa Beneš, který se v naší svatyni objevil téměř po 4 měsících. Jeho magisterské studium, které mu brání ve vyšší účasti na turnajích, přineslo ovoce v podobě přesně vypočítaném umístění branky, protože všichni měli možnost slyšet zvonit snad všechny kovové části brankové konstrukce. Po vyrovnané pasáži uprostřed 3.třetiny nás všechny Lukáš Samek přesvědčil o tom, že jeho vyrovnávací gól o brankáře nebyl pouhou náhodou, ale důkladně promyšlenou střelou, kdy zohlednil úhel dopadu a odrazu a odrazem od obránce navýšil skóre na 3:1.
Závěrečné minuty kluci zodpovědně ubránili hru Jaroměře bez brankáře, tudíž s 6 hráči v poli a díky bojovnosti především Martina Drápalíka, soupeři zasadili pomyslný poslední hřebíček do rakve, kdy výše jmenovaný získal v souboji míček a naposledy rozvlnil síť v opuštěné jaroměřské brance. Z prvního utkání si poctivou hrou vybojovali cenné 3 body za výhru 4:1.

To druhé představení v České Třebové už tak zářivé bohužel nebylo. Kluci nastoupili proti domácímu celku FbK Orlicko-Třebovsko, který okupuje přední příčky tabulky a o svých kvalitách brzy přesvědčil všechny zúčastněné.
Orlicko-Třebovsko předvedlo disciplinovanou hru, plnou rychlých a přesných nahrávek, v neposlední řadě s precizním dodržováním herního systému, díky němuž klukům vlastně nedovolili nijak výrazně ohrozit svého brankáře. Naopak v permanenci byl strážce našeho brankoviště Michal Vraný, ten během celého utkání vytáhl několik zákroků, a kdyby se vyhlašovala obdoba hokejové zlaté helmy, měl by v ní bezpochyby několik nominaci.
Ačkoli ze své branky lovil míček celkem 7 krát, dalších 42 pokusů O-T kryl a výsledek zápasu tak byl nakonec "jen" 1:7.
Jediné slabší chvilky v obraně O-T využil Martin Drápalík, který po nahrávce od kapitána Lukáše Felgra vsítil náš čestný zásah. Domácí celek nám tak ukázal, v jakých herních činnostech zaostáváme za prvními týmy regionální ligy. Z toho si kluci berou ponaučení a k posledním zápasům nastoupí s ještě větším odhodláním, aby dohnali bodové ztráty z první poloviny sezóny.

Poslední turnaj zmiňovaného víkendu se konal v MSH Holice, kam vyrazil náš celek označovaný jako Mladší žáci. Jejich soupeři pak v odpoledních zápasech byli FbK TJ Svitavy1. FBC Polička mladší žáci a domácí DDM Holice. Naši borci tak měli možnost opět si kvalitně zahrát a zase se posunout alespoň o kousek blíž ke svým sportovním snům, díky soubojům s našimi soupeři, kterým tímto děkujeme.

Souhrn o urputném boji našich Ladies již máte všichni nastudovaný, takže nezbývá než poděkovat všem příznivcům našeho klubu a pozvat vás na příští víkend, který bude florbalem opravdu nabitý. Hrají totiž všechny naše mužské celky v jeden den a Céčko dokonce pořádá turnaj na domácí půdě. Přijďte všichni v sobotu fandit na Duklu! :)