Upravit stránku

Rozšiřujeme nabídku pohybového rozvoje dětí i pro ty nejmenší. Od září se můžete přihlásit do našeho Mimi Cvíča, které povede certifikovaná trenérka, která se na Vás bude těšit i se svým synem Jiříkem. V úvodní sezóně otevíráme 2 kategorie pro děti ve věku 12 - 36 měsíců, v následující pak přidáme i pro děti ve věku 3 - 12 měsíců.

Tučňáci

bla bla bla

Klokánci

bla bla bla

Kde cvičíme

text

1

Zdravíme všechny maminky (tatínky) a jejich děti. V následujícím rozhovoru se dozvíte něco o Kátě, která hodiny Mimi cvíča povede (i s Jiříkem).

Káťa a Jiřík

Jak jsi se dostala ke cvičení?

Všechno to začalo asi ve 12ti letech, kdy jsem sama začala navštěvovat skupinové lekce všeho druhu. Potom na intru, kdy mě spolužáci tahali do hospody, ale já raději chodila běhat a do fitka. Tam začala láska a veliký zájem o to, jak naše tělo funguje, a co je pro něj správné. Byla to dlouhá cesta já několik let sbírala, a stále sbírám, informace a zkušenosti. Postupem času jsem se několikrát utvrdila v tom, že cvičení se chci věnovat naplno celý život. Cítím jako poslání pomáhat lidem, především k tomu být zdravější a cítit se lépe.

Proč jsi se rozhodla začít i se cvičením pro děti?

Vždycky jsem měla děti velmi ráda a s myšlenkou cvičit s nimi jsem si zahrávala už před lety. Zásadní rozhodnutí přišlo, když jsem viděla, jak mi před očima roste Jiřík. Začalo mi do sebe ještě více zapadat, jak funguje fyziologický vývoj, a jaké dopady můžou mít jednotlivé odchylky v dospělosti. Tím, že to začíná už opravdu od narození, je správný pohyb a cvičení opravdu důležité pro to, aby nám tělo dobře fungovalo ideálně celý život.

Kde bereš motivaci cvičit?

Jsem odjakživa aktivní člověk. Baví mě na sobě neustále posouvat hranice. Moc ráda chodím tůry, jezdím na kole, koloběžce, snowboardu,…a zkouším nové věci, třeba jako momentálně longboard. K tomu si ráda zacvičím workout, a momentálně nejraději moje skupinové lekce bosu, které předcvičuji. Když více jak 3 dny necvičím nebo vykonávám náročnější aktivitu, cítím se nesvá. Proto mám i svoje takové malé ,,fitko“ doma. Jsem ráda, že můžu svoje dítě motivovat a inspirovat k pohybu, obzvlášť v době, kdy se děti musí skoro nutit, aby šli ven a něco dělali. I to je další důvod, proč si myslím, že by se s dětmi mělo cvičit od nejmladšího věku. Pravidelný pohyb, ať už třeba cvičení v nich utváří pozitivní vztah k pohybu a sportu.

Jak budou tvé lekce s dětmi probíhat?

Velmi hravou formou. Důležité je, aby to děti bavilo. Zároveň, ale, budu klást důraz na to, aby děti posilovali především vnitřní svaly. Ty jsou extrémně důležité pro správné držení těla, dnes bohužel u drtivé většiny populace jsou tyto svaly velmi oslabené.


Máte k Mimi Cvíču jakékoli dotazy? Napište nám:

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Nahoru